Ssl Sertifikası Nedir - Kurulumu Nasıl Yapılır ?

Ssl

SSL SERTİFİKASI NEDİR ? 

 

SSL sertifikası, bir web sitesinin kimliğini doğrulayan ve şifreli bir bağlantı sağlayan dijital bir sertifikadır. Bir web sunucusu ve web tarayıcısı arasında şifreli bağlantı oluşturan bir güvenlik protokolü olan SSL'nin açılımı Güvenli Yuva Katmanıdır.

Bazı web site adreslerinin “http//”, bazılarının ise “https://” ile başladığını merak ettiniz mi? Sondaki “s” harfi secure kelimesinin kısaltması olarak kullanılıyor ve güvenliği temsil ediyor. Ziyaret edilen sitenin güvenli, şifrelenmiş bağlantı kullandığının SSL sertifikası ile onaylandığını gösteriyor.

Kullanıcılardan form aracılığıyla bilgi talep eden herkes ssl sertifikasını web sitesinde bulundurmak zorunda yoksa bazı tarayıcılar sitenizi güvenli değil olarak işaretleyecektir, bu sebeplede kullanıcılarda web sitenizde bir güvensizlik hissedecektir.

 

SSL SERTİFİKASI NASIL ALINIR ?

 

Ssl sertifikanızı hizmet sağlayıcığınız aracılığıyla veya diğer hizmet sağlayıcılarından satın alabilirsiniz kurulumunda onların yapmasını isteyebilirsiniz, kurulumu sağlayıcınız yapmazsa bir web developer ile iletişime geçmeniz gerekir.

 

SSL SERTİFİKASININ ÖNEMİ VAR MI ?

 

Ssl sertifikanızın seo açısından önemi vardır aynı şekilde e-ticaret sitelerinde sanal pos işlemlerinde ihtiyacınız vardır kullanıcılarınızın web sitesine güvenmesinde önemi var güvenlik açısından önemi vardır yani ssl sertifikası bir web site için oılmazsa olmazdır.

 

SSL SERTİFİKASI ÜCRETLİ Mİ ?

 

Ssl sertifikaları ücretlidir, ama ücretsiz olarakta ssl sertifikası almanız mümkün.

 

SSL SERTİFİKASI ÜCRETSİZ NASIL ALINIR ? 

 

Ssl sertifikanızı ücretsiz almak için BURAYA TIKLAYARAK daha önce yazdığım makalelere bakarak ücretsiz ssl sertifikanızı alabilir ve kurabilirsiniz.